content_copy Výber ofiny - ofina podľa typu tváre
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Výber ofiny

 

Ofiny sa považujú za nadčasový trend, ktorý je stále žiadaný a nejaký ten čas ešte asi aj bude.

Ak chcete zmeniť celkovú vizáž, práve ofina môže byť tým správnym riešením. Kým sa však pre ňu rozhodnete, je nutné to dobre zvážiť. Napríklad počas ranného zhonu môže byť problematické narýchlo ju upraviť. Okrem toho, ofina sa nemusí hodiť každej dáme, respektíve nie každý typ sa hodí každému. K dispozícií sú aj clip in ofiny. Ak si teda netrúfate na priamu zmenu, môžete to skúsiť malou kamuflážou. V nasledujúcich riadkoch si predstavíme jednotlivé typy ofín, no pozrieme sa aj na to, komu aká pristane.

 

 

Vzhľad ofiny závisí aj od kvality vlasov

Klasická hustá ofina siaha tesne nad obočie, pričom zvyšok vlasov padá voľne popri nej. Úprava je jednoduchá. Takúto ofinu stačí navlhčiť a sčesať dopredu, prípadne ju dať na natáčku. Riešením je aj žehlička a lak na vlasy. Ofinka sčesaná do strany sa pokladá za najjednoduchšiu. Dokonca aj klasickú ofinu si môžete občas učesať nabok.

 

Niektoré ženy obľubujú skôr riedku ofinu, kedy si na ňu vyčlenia iba pár pramienkov vlasov. Vizáž ofiny však závisí od celkovej kvality vlasov. Riedke vlasy ponúkajú iné možnosti ako hustejšie vlasy. Iný výsledok dosiahnete pri vlasoch rovných a iný pri kučeravých (tu sa dokonca ofina neodporúča). Dámy s rýchlo sa mastiacimi vlasmi by sa mali ofine vyhnúť, pretože mastnota z čela to môže celé iba zhoršiť.

 

Či už sa rozhodnete pre rovnú, šikmú, krátku, dlhú, decentnú alebo extravagantnú ofinu, mali by ste brať do úvahy okrem kvality vlasov aj typ svojej tváre.

 

 

Hranatá a srdcová tvár

Charakteristickými črtami hranatej tváre sú široké lícne kosti a sánka, ktorú dopĺňa hranatá brada. V takomto prípade je nutné zjemnenie tváre, ktoré môžete docieliť dlhšou ofinou siahajúcou na stranách až pod spánky. Vhodný je aj bočný strih, no pokiaľ by ste trvali na klasickom sčesaní do čela, ofinu asymetricky prestrihajte a postrapaťte. Je totiž nutné, aby bol koniec ofinky zjemnený. Nebude sa tak biť s rysmi tváre.

 

Pre srdcový typ so širokými lícnymi kosťami a čelom, ako aj s úzkou sánkou a ostrou bradou, sa taktiež hodí asymetricky prestrihaná ofina. Zarovnané strihy sa nehodia. Dobrú službu môže však urobiť ofina nastajlovaná nabok.

 

 

Oválna, podlhovastá a okrúhla tvár

Ľudia s oválnou tvárou majú čelo širšie ako bradu a výraznejšie lícne kosti. Dĺžka tváre je násobkom jej šírky. Tvár sa smerom dole zužuje do ostrej brady. Pre ofinu je to takpovediac ideálny typ tváre, pretože sa k nej hodia všetky typy. Pokojne môžete experimentovať a dopriať si v tomto smere čokoľvek.

 

Približne rovnaká šírka čela, lícnych kostí a sánky je typická pre podlhovastú tvár. Dĺžka je výraznejšia ako šírka, preto tvár pôsobí pomerne úzko. Je zrejmé, že ju netreba ďalej predlžovať, preto sa vyhnite dlhým ofinám sčesaným nabok. Klasický strih, aký nosila napríklad Kleopatra, sa vám hodí najlepšie. Smerom k spánkom sa môže ofina predlžovať, aby splynula so zvyškom vlasov. Toto sa odporúča aj pre ženy s vysokým čelom.

 

Pokiaľ je šírka a dĺžka tváre rovnaká, pričom najväčší rozmer dosahuje na úrovni lícnych kostí, ste nositeľkou okrúhlej tváre. Ofinkou môžete zúžiť vyčnievajúce rozmery. Hodí sa vám zarovnaný hustejší strih sčesaný dopredu alebo vyfúkaný smerom hore. Tvarové proporcie predĺži ofinka sčesaná nabok.

 

 

Kaderník radí

Ako sme už vyššie spomenuli, ofina je ideálna pre plochejšie ženy s podlhovastou tvárou a pre ženy s vyšším čelom. Dokáže totiž schopne skrátiť tvár a harmonizovať rozmery. No aj plnšie ženy si môžu ofinu dovoliť, pričom by mali voliť skôr rovné a presne rezané strihy s rovnými hranami. Príjemne zmäkčia línie tváre. Výrazné dlhé ofiny sa hodia ženám s dlhými hustými vlasmi, kým kratšie strihy sú vhodnejšie pre dámy s jemnejšími vlasmi.

 

Pre lepšiu úpravu vlasov môžete použiť fixačnú penu. Fénovaním ofiny na okrúhlej kefe dosiahnete bohatý efekt. Aby vydržal niekoľko hodín, ofinu na záver prelakujte. Pred fénovaním, kulmovaním či žehlením ofiny sa odporúča použitie špeciálneho ochranného prípravku, akým je napríklad ochranný sprej CHI Infra Keratin Mist. Ide o špeciálny produkt, ktorý netreba oplachovať. Vyhladzuje porézny povrch vlasov a vďaka obsahu proteínov ich zanecháva nádherne lesklé, no tiež vynikajúco formovateľné. Môžete aplikovať na vlhké aj suché vlasy.

 

 

Pár dobre mienených rád na záver

Ofinka vyzerá skvele napríklad v kombinácií s čelenkou alebo šatkou. Obľubujú ju najmä ženy, ktoré rady experimentujú, prípadne chcú prekryť nejaké nedokonalosti tváre. Ak máte citlivú pleť, určite by nebolo dobré, aby sa pokožka pod ofinou zbytočne premasťovala. Vyriešte to jej nadvihnutím na natáčke alebo okrúhlej kefe. Ak nemáte dostatok času umyť si vlasy, alebo sa vám ofina zmastí skôr ako ostatné vlasy, použite suchý šampón. (napríklad suchý šampón Kardashian Beauty). Vlasov a ofiny sa dotýkajte rukami čo najmenej, predĺžite ich sviežosť, kým si ich znova umyjete.


Garancie
  • 100% ľudské vlasy
  • Bezplatná výmena
  • 14 dní na vrátenie tovaru
  • Garancia vrátenia peňazí
  • Doručenie do 24 hod
  • Na trhu od roku 2010

 

© Copyright 2010-2023. Akékoľvek použitie obsahu, vrátanie prevzatia, kopírovania, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov bez súhlasu majiteľa je zakázané.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk