content_copy Ako vyrovnať vlasy / Clipinvlasy.sk
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Ako vyrovnať vlasy

 

Poznáme niekoľko metód, ako vyrovnať vlasy. Všetko začína rozhodnutím, ako dlho by mali zostať vyrovnané. Rovné ľudské vlasy vyzerajú naozaj veľmi elegantne a zvodne. Preto niet divu, že sú tak populárne. Môžete ich vyfénovať na okrúhlej kefe alebo použiť žehličku. Nezabúdajte však ani na správne zvolenú vlasovú kozmetiku.

 

 

CHI Keratin

Keratínová kúra napomáha vyrovnaniu vlasov. K dispozícií je špeciálna kozmetická procedúra, kde vám ošetria vlasy na báze prírodného keratínu v kombinácii s kolagénom, kokosom a čokoládou. Možností je však oveľa viac. Pokiaľ si ale nechcete platiť finančne náročné ošetrenie vlasov, možno postačí zakúpenie produktov kvalitnej značky CHI. Tá patrí vo svete medzi najobľúbenejšiu, pretože využíva revolučnú technológiu založenú na zlúčení 44 neorganických prvkov, ktoré vďaka energii infračerveného svetla prenikajú hlboko do vlasov. CHI Keratin dopĺňa vlasom potrebný proteín, ktorý ich posilní a ochráni pred poškodením pri používaní tvarovacích prostriedkov, no i vonkajšími vplyvmi.

Zaručuje skrotenie poškodených a neposlušných vlasov.

 


 

 

Prirodzené metódy

Ak nemáte záujem o chemické a tepelné vyrovnanie vlasov, môžete skúsiť niekoľko jednoduchých trikov. Keď sú vlasy ešte mokré, uhlaďte ich a natiahnuté oviňte okolo hlavy. Upevnite sponkami. Zabaliť ich môžete aj do hodvábnej šatky. Riešením je i zopnutie vlhkých vlasov do vrkočov. Rozmiestnite po nich gumičky cca 3 cm od seba. Nesmú byť však stiahnuté príliš tesne, aby nezanechali na vlasoch stopy, no nemali by sa ani kĺzať. Použiť smiete tiež mega natáčky alebo vlasy skrútiť do drdola. Všetky riešenia prevádzajte na mokrých vlasoch, ktoré necháte prirodzene vyschnúť.

 

 

Zábal pre vyrovnanie vlasov

Zmiešajte šálku kokosového mlieka (prípadne plnotučného) s lyžicou medu. Zmes naneste na vlasy asi hodinu pred ich umývaním. Do mlieka môžete pridať aj vajce, prípadne niekoľko kvapiek mandľového alebo kokosového oleja. Tým eliminujete krepovatenie vlasov.

 

 

Sušenie vlasov pred tepelnou úpravou

Umyté vlasy osušte uterákom a ošetrite balzamom s vyrovnávacím efektom. Prečešte ich jemne hrebeňom s riedkymi zubami a vlasy rozdeľte na štyri časti. Na každú aplikujte penové tužidlo (opäť na vyrovnávanie vlasov). Následne môžete začať každú časť vyrovnávať pomocou fénu a kefy.

 

 

Vyrovnávanie vlasov fénovaním

Ide o klasický spôsob, ktorý využíva väčšina žien s nepoddajnými vlasmi. Vlasy jednoducho obtočíte okolo kefy. Ako po nich kefu preťahujete a uvoľňujete ich, fúkate na ne fénom jemný prúd vzduchu. Pre krátke vlasy je vhodnejšia okrúhla kefa, pre dlhé rovná. Je tiež vhodné, ak si na vlasy nanesiete prípravok, ktorý ich ochráni pred poškodením a vysušením počas fénovania. Takýto spôsob vyrovnania vlasov vám vydrží niekoľko dní. Pokiaľ ale máte silno kučeravé vlasy, môžete dosiahnuť nanajvýš efekt vlnitých vlasov.

 

 

Vyrovnávanie vlasov žehličkou

Tento spôsob je vhodný najmä pre prirodzene kučeravé ženy, ktorým nepostačuje účinok fénu za asistencie kefy. Jednotlivé pramene naťahujte žehličkou plynulým pohybom. Ideálne sú žehličky s keramickým povrchom, lebo nahrievajú vlasy rovnomerne a pomerne šetrne. Vlasy vydržia vyrovnané asi dva dni. Možno bude nutná krátka ranná úprava, pričom sa môže stať, že počas noci sa objaví nejaká tá kučera. Opäť dbajte na použitie vyživujúcich prípravkov aspoň jedenkrát do týždňa. Pred kúpou žehličky sa uistite, že je pri vyrovnávaní ňou dovolené používať stylingové prípravky. Nie je to totiž samozrejmosť.

 

 

Chemické vyrovnanie

Ide síce o najúčinnejšiu, no zároveň najmenej šetrnú metódu vyrovnávania vlasov. Princíp je rovnaký ako pri trvalej ondulácii, no namiesto kučier sa vaše vlasy vyrovnajú. Pokiaľ sú ale vlasy zničené, suché alebo čerstvo nafarbené, tento proces neodporúčame. Tiež viacerí kaderníci nie sú tejto metóde naklonení, pretože mimoriadne ničí vlasy.

Oveľa lepšou alternatívou je už spomínaná keratínová kúra, ktorá zabezpečí rovné vlasy na tri mesiace až pol roka. Cena tejto kúry sa pohybuje od 80 do 300 eur. Ide síce o drahší a náročnejší proces, ktorý trvá cca štyri hodiny, ale určite sa oplatí. Vlasy nesmú byť po tejto kúre umývané aspoň tri dni. Po niekoľkých mesiacoch sa keratín z vlasov vymyje a procedúru je nutné opakovať.

 

Veríme, že sa vám podarí nájsť ten správny spôsob a vyrovnané vlasy prinesú do vášho života spokojnosť.


Garancie
  • 100% ľudské vlasy
  • Bezplatná výmena
  • 14 dní na vrátenie tovaru
  • Garancia vrátenia peňazí
  • Doručenie do 24 hod
  • Na trhu od roku 2010

 

© Copyright 2010-2023. Akékoľvek použitie obsahu, vrátanie prevzatia, kopírovania, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov bez súhlasu majiteľa je zakázané.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk