content_copy Psychológia účesu alebo čo o vás prezradia vaše vlasy
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Psychológia účesu alebo čo o vás prezradia vaše vlasy

 

 

Ako o nás mnohé napovie reč tela, dá sa o človeku veľa vyčítať aj z jeho vlasov a účesu.


Zväčša postačí pár sekúnd, aby sme si vytvorili názor. Hlava sa považuje za vstupný filter k osobe, preto si ako prvé všímame na druhých ľuďoch oči, ústa či vlasy, no aj kvalitu pleti a u žien tiež líčenie. Možno si ani neuvedomujete, že úpravou a zdravím vlasov dávate mnohé najavo. Vypovedajú o vašom fyzickom aj psychickom stave, kondícii, ale odrývajú aj čo-to z vašej povahy.

 

Často sú to práve vlasy, čo pomáha formovať prvý dojem, ktorý zanecháme na okolí. Poďme sa teda pozrieť na to, čo o vás prezradia vaše vlasy.

 

 

Zmena je život

 

Je pravda, že celý život nenosíme iba jeden účes. Niekto síce experimentuje viac a iný menej, no každý túži z času na čas po zmene. Strih vlasov o nás mnohé napovie. Znamená to ale, že s každou zmenou sa mení aj naša povaha? Áno, niečo na tom skutočne je. Nemusí ísť o nič zásadné a prevratné, no je celkom prirodzené, že človek sa vyvíja, čím sa formuje aj jeho podstata. Nezrelá šestnástka si určite zvolí iný účes ako úspešná a atraktívna tridsiatnička. Pritom môže ísť o tú istú osobu. Stretávame rôznych ľudí, zažívame sklamania, postupujeme v práci, zakladáme si rodinu. Toto všetko na nás zanecháva stopy.

 

 

Dobré srdce kučeravých žien

 

Odborníci sú presvedčení, že ženy s kučeravými vlasmi zvyknú byť dobrosrdečné, štedré a dynamické. Majú schopnosť byť o poriadny kus pred ostatnými. Vyžaruje z nich elán a majú v sebe vášnivý oheň, čo sa však môže prejaviť horúcim temperamentom hraničiacim s agresivitou. Aj vďaka svojim vlastnostiam sa zvyknú uplatniť vo vodcovských pozíciách. Ak sú vaše kučery prirodzené a často si ich vyrovnávate, svedčí to o tom, že váš život je značne chaotický. Nedostatok pokoja a príliš veľa neporiadku kompenzujete podvedome vyrovnaním vlasov. Vďaka tomu sa totiž dokážete upokojiť.

 


Vlny prinášajú kreativitu

 

Osoby s vlnitými vlasmi sršia energiou, ale sú tiež silne emocionálne. Toto zvyknú iní ľudia často zneužívať. Citlivosť ich robí zraniteľnejšími. Disponujú skôr tichšou a uzavretejšou povahou, pričom si svoje starosti nechávajú pre seba. Sú dobrými poslucháčmi, ale často vyhľadávajú samotu, pretože pocit slobody patrí medzi ich priority. Ich časté zahĺbenie sa do seba býva odrazené vo zvýšenej dávke kreativity. Ak máte rovné vlasy a s obľubou si ich natáčate, mohlo by to znamenať absenciu zábavy. Vyriešiť sa to snažíte práve natáčkami. Rovné vlasy vám pripadajú nezaujímavé a vďaka vlnám sa cítite lepšie. Máte pocit, že vám pomáhajú vysielať do sveta lepší signál.

 

 

Zábavné ryšavky

 

Ryšaví ľudia sa vedia postarať o skvelú zábavu. Údajne to platí aj pre tých, ktorí sa takto iba odfarbujú. Slovo nuda je pre nich cudzí pojem, majú zvýšený zmysel pre humor, pričom vystreliť si vedia aj zo samých seba. Medzi ich slabšie stránky patrí snáď len to, že sa vyjadrujú vždy priamo a občas majú sklon dramatizovať. Za ich veselosťou sa neraz ukrýva plachosť a strach z odmietnutia.

 


Mocní ľudia majú husté vlasy

 

Základnou črtou osôb s hustými vlasmi je skutočnosť, že radi ovládajú druhých, čo sa im zvyčajne aj veľmi dobre darí. Ďalším zásadným znakom je tvrdohlavosť. Kompetentní sa dokonca vyjadrili, že sú to ľudia, ktorí majú zníženú chuť na sex. Uvedené by sa malo vzťahovať aj na ľudí s hustým obočím.

 


Línia vlasov prezradí, ako si rozumiete s matkou

 

Ak máte líniu vlasov nad čelom rovnú, pravdepodobne sa nechávate silno ovplyvniť svojou matkou. Či už sa vám to páči alebo nie, pravdepodobne jej budete veľmi podobná. Pokiaľ je ale línia nepravidelná, dá sa očakávať, že matka nemá na vás nijaký (alebo iba minimálny) vplyv.

 


Stredne dlhé a dlhé vlasy

 

Polodlhé vlasy siahajúce tesne pod ramená, s ktorými si ženy nerobia príliš veľa starostí, vypovedajú o tom, že ide o veľkých mysliteľov a logicky uvažujúce osoby. Vlasy si nijak neupravujú, len ich umyjú a nechajú vyschnúť. Okrem toho ide o osoby veľmi cieľavedomé a súťaživé, no zároveň aj empatické. Dlhé a nedbalo upravené vlasy sú zase charakteristické pre obzvlášť citlivé osoby, ktoré sa vo zvýšenej miere zaoberajú svojimi pocitmi. Zväčša sú to ale veľkí romantici a kreatívne duše. Nie zriedka sa dokážu nadchnúť pre hippies. V prípade, že nosíte dlhé zostrihané vlasy, ktoré akoby tvorili vrstvy, je možné vás pokladať za perfekcionistu. Potrebujete mať všetko pod kontrolou a tip-top. A takýto je aj váš účes.

 


Asymetrický strih a príliš krátke vlasy

 

Akýkoľvek atypický a asymetrický strih vypovedá o nositeľovi, že je to veselá kopa. Pokiaľ ale nosíte radšej príliš krátke vlasy s jednoduchým strihom, ktorý je nenáročný na úpravu, patríte medzi ľudí, ktorí neradi riešia vzniknuté problémy. Nechcete sa zaoberať praktickými vecami života, ale ani vlastnými pocitmi.

 


Drdole, vrkoče a copy

 

Prax ukázala, že dámy, ktoré nosia zložitý drdol, zvyknú byť vo zvýšenej miere hysterické, pričom im chýba sebavedomie. Čím je účes zložitejší, tým viac sebakritická osoba budete. Máte tiež sklon veci nafukovať. Vlasy na hlave uhladené a stiahnuté do vysokého vrkoča sú typické pre súťaživé a cieľavedomé ženy. Ak svoje vlasy príliš neriešite a namiesto návštevy kaderníka si ich iba stiahnete do copu, dá sa očakávať, že myslíte skôr na druhých ako na seba.

 

Tak ako? Spoznali ste sa v niektorom z popisov?


Garancie
  • 100% ľudské vlasy
  • Bezplatná výmena
  • 14 dní na vrátenie tovaru
  • Garancia vrátenia peňazí
  • Doručenie do 24 hod
  • Na trhu od roku 2010

 

© Copyright 2010-2023. Akékoľvek použitie obsahu, vrátanie prevzatia, kopírovania, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov bez súhlasu majiteľa je zakázané.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk