Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

 

 

 

 

Tovar odosielame do 24 hodín

Tovar, ktorý je označený "skladom" odosielame do 24 hodín od prijatia objednávky, v mnohých prípadoch ešte v ten istý deň.

 

 Obávate sa, že neodhadnete správny odtieň?

Zašlite fotografiu vašich vlasov na náš e-mail clipin@clipinvlasy.sk, radi vám s výberom pomôžeme. V prípade, ak vám odtieň alebo dĺžka clip-in vlasov nesadne, clip-in vám ZDARMA vymeníme.

 

 Garancia vrátenia peňazí

Zakúpený tovar nám môžete vrátiť bez uvedenia dôvodu do 14 pracovných dní odo dňa doručenia a tým odstúpiť od kúpnej zmluvy. Vrátený tovar však musí byť riadne zabalený v pôvodnom originálnom obale a nepoužívaný.

 

 Sme jednotkou na Slovenskom trhu

Už dlhodobo sme jednotkou v predaji pravých ľudských clip-in vlasov na Slovenskom trhu, predaju clip-in vlasov sa venujeme od roku 2010, máme tisíce spokojných zákazníčok.

 

 

 

 1. Úvod
 2. Magazín
 3. Typy vlasov

Typy vlasov - Aký typ vlasov máte?

 

Zoznámte sa s typom svojich vlasov

Iste ste už v kontexte beuty zachytili informáciu, že typológia je dôležitá. Notoricky diskutovaná je oblasť pleťovej typológie a hitom posledných sezón je farebná typológia. Na vlasovú typológiu sa popri tom nejako pozabudlo. Jej význam je však minimálne rovnaký ako pri starostlivosti o pleť. Vlasy sú predsa korunou ženskej krásy. Len ak poznáte typ svojich vlasov, môžete sa o ne správne a primerane starať. Vlasová typológia je vodítkom pre ošetrovanie, farbenie i stylovanie vlasov. Dnes si povieme viac o rozdelení vlasov podľa farby, hrúbky a mastenia.

 

Typy vlasov podľa farby

Zistiť farbu svojich vlasov nie je nijaká veda. Aj takýto bazálny údaj vám však môže o vašich vlasoch mnohé napovedať. Hovoríme, samozrejme, o prirodzenej farbe vašej hrivy. Vo všeobecnosti rozlišujeme:

 

 • Tmavé vlasy: Brunetky majú najsilnejšiu vlasovú pigmentáciu ktorá predurčuje ich farebnú stálosť i lesk. Tmavé vlasy bývajú obyčajne stredne hrubé až hrubé a stredne husté.

 

 • Svetlé vlasy: Blondínky mávajú hustejšie vlasy, čo im však uberá na hrúbke. Svetlé vlasy sú obyčajne veľmi jemné.

 

 • Ryšavé vlasy: Ryšavky sa môžu okrem ohnivej farby zvyčajne pochváliť aj hrubými vlasmi obyčajne strednej hustoty. Neobvyklá však nie je ani hustá ryšavá hriva.

 


 

Typy vlasov podľa hrúbky

Hrúbka vlasu je jedným z najzásadnejších ukazovateľov. Vlasy podľa hrúbky delíme na:

 

 • Jemné vlasy: Priemer vlasu je pod 0,05mm. Vlasy sú hebké, ale tenké a náchylnejšie na ničenie. Môžu pôsobiť riedkym dojmom.

 

 • Stredne hrubé vlasy: Vlas má priemer od 0,05 do 0,07mm. Tento typ vlasov je veľmi vďačný čo sa týka starostlivosti i úpravy.

 

 • Hrubé vlasy vlasy: Priemer vlasu je väčší ako 0,07mm. Vlasy sú tvrdé a nepoddajné. Sú menej náročné na starostlivosť, pretože sú odolnejšie, ale ich úprava je zložitejšia.

 

Tip: Profesionálne kadernícke salóny sú vybavené zariadeniami na presné zmeranie hrúbky vlasu. Istú indíciu získate i tým, že jeden svoj vlas položíte na bieli list papiera. Ak ho takmer nevidíte, máte jemné vlasy. Ak má výraznú štruktúru, ide o hrubý vlas. Hrubé vlasy tiež dlhšie schnú.

 

Typy vlasov podľa mastenia

V tomto bode hovoríme skôr o pokožke hlavy a množstve mazu, ktorý produkuje. Vlasy delíme na:

 

 • Suché vlasy: Pokožka hlavy produkuje málo mazu a vlasy sú kvôli tomu suché, bez lesku a veľmi náchylné na poškodenie. Ojedinelé nie sú rozdvojené končeky a štiepiace sa vlasy. Tento druh vlasov potrebuje hydratáciu.

 

 • Mastné vlasy: Ide o druhý extrém, teda vlasy s nadbytkom mazu. Tieto vlasy sú ťažké, nepríjemné na dotyk a vyžadujú si časté umývanie. Škodí im používanie stylingových prostriedkov. Tu môžete nájsť pár tipov ako sa zbaviť mastných vlasov.

 

Vyskúšajte našu profesionálnu vlasovú kozmetiku na posilnenie vlasov, na skrotenie neposlušných vlasov, na suché vlasy či mastné vlasy.

 

 

Facebook

 

© Copyright 2010-2021. Akékoľvek použitie obsahu, vrátanie prevzatia, kopírovania, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov bez súhlasu majiteľa je zakázané.

VÝHODY
 • Doručenie do 24 hod.
 • Bezplatná výmena
 • 14 dní na vrátenie tovaru
GARANCIE

 

 

KONTAKT
Logo
ClipinVlasy.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk