content_copy Dlhe vlasy, ako na ne? | ClipinVlasy.sk
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Ako na to, aby cesta k dlhým vlasom nebola tŕnistá

 

 

Túžite po dlhých vlasoch? Pozrite sa, ako si ich nechať narásť a ako sa vyhnúť sprievodným problémom. Pomôžu vám aj clip-in vlasy.

 

Cesta k dlhým vlasom môže byť často omnoho zložitejšia, než by sa na prvý pohľad mohla zdať.Clip-in vlasy sú síce skvelým rýchlym riešením, ako sa z krátkovlásky behom pár minút zmeniť na zvodnú dlhovlásku, ale vlastné vlasy sú vlastné vlasy. Clip-in pramene môžu však aj naďalej zostať našim pomocníkom a priateľom vo chvíli, keď si chceme dopriať krátkodobý melír, potrebujeme zahustiť naše dlhé vlasy alebo si k našej aktuálnej dĺžke vlasov pridať pár ďalších centimetrov. Poďte sa ale teraz zoznámiť s desiatimi kľúčovými zásadami, vďaka ktorým získate svoje vlastné dlhé vlasy.

 

Ako na to, aby cesta k dlhým vlasom nebola tŕnistá

 

  1. Začnite dobrým strihom!

    

   Často je pri túžbe po dlhých vlasoch najhoršou fázou preklenutie stavu medzi krátkymi a dlhými vlasmi. Obvykle je nevydarený tvar účesu, kedy naš vlasy už nie sú pekne nakrátko upravené, ale ešte ani poriadne dlhé dôvodom, prečo svoju cestu za dlhými vlasmi vzdáme. Preto je dôležité na túto cestu vždy vykročiť s účesom, ktorý bude vedieť rásť s našimi vlasmi.

    

    

   2. Pomôžte si clip-in vlasmi

    

   Zmienenú fázu nám ale dokážu pomôcť preklenúť aj kvalitné clip-in vlasy. Ich upevňovanie do vlasov je jednoduché a nehrozí poškodenie rastúcich vláskov, ktoré si teraz tak rozmaznávame. Než nám narastú vlastné dlhé vlasy, môžu nás clip-in vlasy sprevádzať a pomáhať nám prekonať nepríjemné čakanie na vlastné vlasy.

    

    

   3. Kaderník je najväčší nepriateľ dlhých vlasov

    

   Aj keď som vám cestu za dlhými vlasmi doporučila začať u svojho kaderníka poriadnym strihom, potom už naňho rýchlo zabudnite. Kaderník totiž rád strihá, zarovnáva, upravuje končeky… Proste akýkoľvek zákrok kaderníka obvykle vedie k tomu, že strácame svoje drahocenné centimetre. Takže pokiaľ to nie je skutočne nevyhnutné, návštevám kaderníctva sa vyhnite.

    

    

   4. Odolajte tomu, aby ste si rastúce vlasy hneď zopínali do vrkočov a drdolov

    

   Pozná to každá z nás, ktorá si nechávala krátke vlasy narásť na dlhé. Akonáhle sa nám dá do gumičky stiahnuť čo aj len najmenší vrkôčik, ideme na to! Ale pozor! Stiahnuté vlasy sú namáhané a dokonca vlasy trvalo nosené vo vrkočov môžu viesť k trvalej strate vlasov. Takže pozor na to! Avšak aj rozpustené vlasy môžu byť problém. Nezabudnite, že ich musíte chrániť pred vytrhnutím a dávať si pozor napríklad v noci v posteli, ale aj pri obliekaní.

    

    

   5. Dajte vlasom výživu zvnútra

    

   Aby naše vlasy dobre rástli a boli kvalitné, potrebujú výživu zvnútra. Večné dietárky spravidla krásne dlhé vlasy nemávajú. Pomôže kvalitná a pestrá strava bohatá na vitamín A a E, obsahujúca zinok, kremík a biotin. Pomôcť si môžete vitamínmi, ale tie prijímané v strave sú omnoho účinnejšie.

    

    

   6. Starostlivosť o rastúce vlasy musí byť kvalitná a šetrná

    

   Doprajte vlasom kvalitnú vlasovú kozmetiku. Nepreháňajte to s častým umývaním vlasov a pokiaľ ste to nerobili doposiaľ, určite začnite používať kondicionér. Je veľmi pravdepodobné, že vaše dlhé vlasy budú potrebovať inú starostlivosť, než na ktorú ste bola navyknuté, pokiaľ ste mali vlasy krátke. Zatiaľ čo krátke vlasy sa vám mohli mastiť, dlhé môžu byť naopak suché. Pravidelnú starostlivosť si zaslúžia aj končeky, ktorých štiepenie býva najčastejšou príčinou toho, že musíme aj pri dlhých vlasoch siahnuť po nožničkách.

    

    

   7. S novou dĺžkou vlasov prichádzajú aj nové stylingové prostriedky

    

   Ako sa mení dĺžka našich vlasov, menia sa aj ich požiadavky na styling. Vlasy potrebujú iné tužidlá, menej vosku na vlasy a taktiež menej lakov. Možná budete musieť chvíľu experimentovať, než nájdete ten pravý.

    

    

   8. Fény, kulmy žehličky – teplo ničí dlhé vlasy!

    

   Už len obyčajný fén nastavený na silný teplotný stupeň vie vlasy nenávratne poškodiť. Ešte horšie ste na tom so žehličkou na vlasy alebo s kulmou. Vyhnite sa podľa možností ich používaniu a pokiaľ ide o fén, nastavte ho na nižšiu teplotu. Pokiaľ to váš fén neumožňuje, rýchle si kúpte nový. Uvedomte si, že aj jedno nešetrné použitie kulmy vie vlasy zničiť. Používajte kulmu s nastaviteľnou teplotou, kvalitným povrchom a iba na vlasy ošetrené špeciálnym prostriedkom poskytujúcim vlasom tepelnú ochranu. Nikdy nekulmujte ani nežehlite mokré vlasy.

    

    

   9. Farbenie vlasov a trvalá – chémia je problém!

    

   Vlasom vie veľmi ublížiť aj chémia vo farbách na vlasoch alebo v trvalej. Na trvalú zabudnite a pokiaľ ide o farby, hlavne si dobre rozmyslite, do akej farby sa pustíte, Odfarbovanie na blond je pre vlasy agresívne a pokiaľ sa vydáte cestou farbenia na tmavo, možná vás bude na konci, keď zistíte že to pre váš dlhý účes nie je to pravé, čakať vlasy poškodzujúce a drahé sťahovanie farby.

    

    

   10. Clip-in vlasy pomôžu, aj keď je pohnevá genetika

    

   Myslíte si, že si necháte narásť vlasy až po pás? Môže to byť nemožné! Každý človek totiž dostal do vienka určité genetické predpoklady súvisiace s rýchlosťou rastu vlasov, ale hlavne s ich životnosťou. Takže je dosť pravdepodobné, že než vlas dorastie do vysnenej dĺžky po pás, vypadne. Než si teda robiť márne nádeje, pomôžte si k ešte dlhšej hrive clip-in vlasmi.

    

    

   Autor: Mária Rokalyuka

   Text a obrázky: www.vlasyaucesy.sk


   Garancie
   • 100% ľudské vlasy
   • Bezplatná výmena
   • 14 dní na vrátenie tovaru
   • Garancia vrátenia peňazí
   • Doručenie do 24 hod
   • Na trhu od roku 2010

    

   © Copyright 2010-2023. Akékoľvek použitie obsahu, vrátanie prevzatia, kopírovania, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov bez súhlasu majiteľa je zakázané.
   Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk