content_copy Niekoľko skvelých tipov ohľadne starostlivosti o dlhé vlasy
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Niekoľko skvelých tipov ohľadne starostlivosti o dlhé vlasy

 

Ak ste videli rozprávku Na vlásku, asi vás upútali nádherne vlasy hlavnej hrdinky Rapunzel. Je ale zrejmé, že s takýmito vlasmi by sme si nemohli v bežnej realite dovoliť vystrájať veci ako ona, pretože by boli ihneď domotané a plné uzlíkov. V rozprávke je však dovolené všetko.

 

Život s dlhými vlasmi nie je jednoduchý. Aby boli také krásne a silné ako tie rozprávkovej nezbednice (veď sa po nich predsa vyšplhal sympatický záchranca), je nutná špeciálna starostlivosť.

V nasledujúcich riadkoch predstavíme niekoľko naozaj výborných tipov, ako na dlhé vlasy.

 


Nemáte dlhé vlasy, ale túžite po nich?


Možno ste sa nechali zlákať krátkym strihom, prípadne ste nikdy nevydržali, kým vám vlasy narastú. Čo sa týka rýchlosti ich rastu, treba si uvedomiť, že podstrihovaním ju neovplyvníte. Vlasy podrastú asi 1,25 cm za mesiac. Určite to chcete trpezlivosť, kým sa dočkáte vytúženej dĺžky. Dnes to ale ide aj inak. Dĺžka vlasov sa dá upraviť behom okamihu.


Riešením sú clip in vlasy, ktoré sú 100 % ľudské a pokladajú sa za najjednoduchší spôsob predlžovania vlasov. Výsledkom sú krásne zahustené vlasy bez akéhokoľvek lepenia alebo nasadzovania za tepla. Ponúkajú všetky výhody vlastných vlasov, a teda sa dajú natáčať, žehliť aj kulmovať. Môžete ich nosiť každý deň, no pokojne si ich nasaďte len na výnimočné príležitosti. Takto môžete oživovať svoj styling podľa potreby. Povrchová vrstva vlasu je orientovaná jedným smerom, čo zabraňuje zamotávaniu vlasov. Set clip in vlasov je rozložený do niekoľkých pásov. Tie optimálne pokryjú celú hlavu a predĺžia vlasy úplne prirodzeným spôsobom.

 


Zdravá pokožka hlavy je základ


Ak chcete, aby vaše vlasy rástli expresnejšie a boli zdravé, musíte dbať najmä na starostlivosť o pokožku hlavu. Starú kožu dostanete z hlavy vmasírovaním prírodných olejov, ktoré naneste vždy pri umývaní vlasov. Aby ste podporili rast a udržali vlasy zdravé, môžete použiť špeciálne šampóny a kondicionéry, ktoré sú vytvorené presne za týmto účelom.

 

Svoju pozornosť môžete upriamiť tiež na značku vlasovej kozmetiky CHI, ktorá sa momentálne radí k najpredávanejším a najobľúbenejším. Jej úspech spočíva v šetrnosti k vlasov a patentovanej technológii látok s časticami keramiky CHI 44 (zlúčenina 44 neorganických prvkov). Dôležitá je tiež hydratácia vlasov a pokožky, čo je jeden z najlepších spôsobov, ako podporovať rast vlasov. Pite veľa vody a používajte prípravky na hydratáciu vlasovej pokožky.

 


Pozor na rozčesávanie vlasov


Pre rozčesávanie dlhých vlasov je určite lepšia kefa ako hrebeň, no ak sa už aj preň rozhodnete, voľte ten s väčšími medzerami medzi jednotlivými zubami. Kefovanie rozvádza vrstvu mazu po celom povrchu vlasov a odstraňuje z nich nečistoty, čím im značne prospieva. Vďaka tomu sú vlasy pekne lesklé. Tupírovanie vlasom škodí, preto si naň príliš nezvykajte.

 

Vlasy rozčesávajte aspoň jednu minútu, najlepšie ráno aj večer. Vyvarujte sa prudkým pohybom. Správna technika kefovania je v predklone, pričom postupujte v smere od krku dopredu a následne z bokov do stredu. Za žiadnych okolností si nekefujte mokré vlasy, pretože takto sú viac náchylné na poškodenie.

Viete, aká je ideálna kefa pre dlhé vlasy? Určite plochá a široká so štetinami z diviaka alebo prasaťa. Pokiaľ sú vaše vlasy kučeravé, použite skôr malú okrúhlu kefu a vlastné prsty. Vhodný je tiež väčší drevený hrebeň s riedkymi zubami. Úzky hrebeň používajte iba na vytvorenie cestičky vo vlasoch. Nezabúdajte na pravidelné čistenie kefy jemným mydlom. Kovová kefa dráždi pokožku hlavy a poškodzuje vlasy, preto sa jej radšej vyhnite. Ideálna nie je ani umelá kefa, ktorá spôsobuje elektrizovanie vlasov. Ak vám to čas dovoľuje, vlasy nefénujte, nechajte ich prirodzene vyschnúť. Všetko, čo vlasy prehrieva a vysušuje by ste mali používať s mierou. Na mysli máme napríklad kulmu. Radšej skúste prírodné metódy na úpravu vlasov.

 


Vlasy v noci


Pred spaním si svoje dlhé vlasy vždy rozčešte. Hoci naše telo počas spánku odpočíva a regeneruje sa, vlasom môže noc aj uškodiť. To platí najmä v prípade, ak sa často prehadzujete a otáčate. Niektoré ženy spia s obľubou na hodvábnych obliečkach, tie však nie sú pre vlasy práve najideálnejšie.

Asi urobíte lepšie, ak si ich na noc napríklad zapletiete. Pokiaľ si ich necháte rozpustené, zauzlia sa vám a zobudíte sa so strapatou hrivou. Nehovoriac už o priľahnutí vlasov, na čo sa môžete zobudiť aj niekoľkokrát za noc. V poriadku je napríklad vysoký cop, no vlasy si príliš nesťahujte gumičkou. Pozor tiež na to, aby nemala kovový spoj, na ktorom by sa mohli vlasy pretrhnúť alebo poškodiť. Jednou z možností je aj zapletený vrkoč. Zopnutím vlasov na noc nič nepokazíte, práve naopak, môžete sa dokonca zobudiť s peknými vlnami. Určite si nečešte žiadne nóbl účesy a doprajte vlasom voľnosť, príliš ich nesťahujte.

Skvelou kúrou pred spaním môže byť aj aplikovanie pár kvapiek arganového oleja do vlasov. Zabránite tak rozstrapkaniu končekov a cez noc sa vám vlasy posilnia. Zahrejte pár kvapiek v dlaniach a najskôr si ich naneste na končeky, potom po celej dĺžke vlasov. Pokojne si vlasy zabaľte do hodvábnej šatky, aby sa účinky oleja posilnili. Z času na čas si doprajte aj masážne prekrvenie vlasovej pokožky, ktoré stimuluje rast vlasov. Dbajte i na dostatok vitamínu E, ktorý obsahuje antioxidanty prospešné nielen pre vlasy.

Na ceste za krásnymi dlhými vlasmi vám držíme palce!


Garancie
  • 100% ľudské vlasy
  • Bezplatná výmena
  • 14 dní na vrátenie tovaru
  • Garancia vrátenia peňazí
  • Doručenie do 24 hod
  • Na trhu od roku 2010

 

© Copyright 2010-2023. Akékoľvek použitie obsahu, vrátanie prevzatia, kopírovania, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov bez súhlasu majiteľa je zakázané.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk