content_copy Parabény a sulfáty v kozmetike | Clipinvlasy.sk
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Parabény a sulfáty v kozmetike

 

Žiaľ, na trhu sa nachádza stále veľké množstvo prípravkov, ktoré tam nemajú čo robiť, pretože ich zloženie je mimoriadne nebezpečné. Artikle vo Vašej kozmetickej taštičke môžu byť síce úžasné, ale aj veľmi zradné. Ani prísne kontroly nedokázali dosiaľ zabrániť tomu, aby sa na pultoch obchodov ponúkali celkom legálne produkty, ktorým je lepšie sa vyhnúť.

 

Je hlúposť vyberať si šampón podľa toho, ako vonia alebo pení. Hoci je zloženie to posledné, na čo sa vo väčšine prípadov pozeráme, skutočne je lepšie preveriť si ho.

V prvom rade by ste sa mali vyhnúť takým výrobkom, ktoré obsahujú sulfáty a parabény.

Viac však už v nasledujúcich riadkoch...

 

 

„Paraben-Free“„Sulfate-Free“ prípravky.

Nenechajte sa obalamutiť reklamou v akejkoľvek jej forme. Je iba na Vás, čo si kúpite a čomu veríte. Možno ste sa už viackrát presvedčili o tom, že nie všetky informácie v televízii sú dôveryhodné. Spoliehajte sa na seba a na prípravkoch si vždy skontrolujte ingrediencie, ktoré obsahujú. Nemusíte byť nijako zvlášť zbehlý v odbore chémie, aby ste dokázali posúdiť, čo je pre Vaše telo prospešné, a čo už nie.

 

Dbajte napríklad na to, aby ste si obstarali tzv. „Paraben-Free“„Sulfate-Free“ prípravky.

 

 

Prečo nie parabény?

Ide o konzervačné látky s antibakteriálnymi účinkami, ktoré majú zabrániť výskytu a rastu baktérií alebo plesní v produktoch.

 

Zastupujú Ethylparaben, Methyl, Probyl a ich soli. Na obaloch produktov sú označené veľkým písmenom E, ku ktorému je pripojené adekvátne trojčíslie (E126, E214 a iné). Chovajú sa podobne ako ženský hormón estrogén. Z toho vyplýva, že môžu ovplyvňovať procesy v tele, ktoré sú spojené s hormonálnou aktivitou a nerovnováhou. Využívajú sa od roku 1950 v celom rade kozmetických prípravkov (dezodoranty, pleťové vody, rúže, šampóny). Postupne sa ale od nich upúšťa a nahrádzajú sa inými konzervačnými látkami. Nebezpečné vplyvy sa zvyšujú najmä vtedy, ak sa dostanú do tela.

 

Neodporúča sa napríklad používať antiperspiranty s parabénmi ihneď po holení podpazušia. Škodliviny presiaknu narušenou kožou, čím sa zvyšuje riziko rakovinových ochorení (najmä prsníkov).

Parabény nemajú žiadnu farbu či vôňu. Citlivejší užívatelia môžu pri používaní parabénových prípravkov spozorovať alergické príznaky a zvýšenú precitlivenosť kože. Výrobcovia kozmetiky používajú parabény najmä preto, aby predĺžili trvanlivosť výrobkov, čím dokážu predať viac kusov a zarobiť viac peňazí.

 

Kozmetika bez parabénov však môže byť rovnako účinná, no zároveň omnoho ohľaduplnejšia k nášmu zdraviu.

 

 

Prečo nie sulfáty?

Sulfáty (alebo Ammonium Laurel Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate/SLS a Sodium Laureth Sulfate/SLES) sú penivé čistiace prostriedky, ktoré napomáhajú odstrániť z ľudských vlasov špinu pri následnom opláchnutí vodou.

 

Ide o povrchovo aktívne látky, ktoré zaznamenali svoj debut v chemickom priemysle ako rozpúšťadlá so silným odmasťovacím účinkom. Ide o molekuly, ktoré rozpúšťajú tuky a oleje. Ich zásadnou nevýhodou je preto skutočnosť, že vlasy nadmieru vysušujú, zoslabujú intenzitu farbených vlasov a zvyšujú pórovitosť. Netreba zabudnúť ani na vypadávanie vlasov, čo je tiež jeden z možných príznakov. Ak nechcete mať riedke vlasy, tak pre citlivé vlasy a vlasovú pokožku sa rozhodne odporúčajú prípravky bez sulfátov.

 

Rovnako je vhodné použiť ich po keratínovom ošetrení, pretože sulfáty podporujú vymývanie tejto prospešnej látky. V súčasnosti sa nachádzajú sulfáty v takmer všetkých kozmetických prípravkoch (šampóny, sprchové gély, peny do kúpeľa, zubné pasty, ústne vody, ba dokonca laktacydové mydlá pre intímnu hygienu). Treba si ale uvedomiť, že okrem podráždenia pokožky, očí, sliznice a dýchacích ciest hrozí aj narušenie obranyschopnosti imunitného systému.

 

Alergie a zápaly sú pri pravidelnom používaní produktov so sulfátmi celkom bežné. Zvlášť nebezpečné sú v detskej kozmetike. Je to smutné, ale skutočne sa nachádzajú aj v nej. Bolo zistené, že sulfáty rozkladajú bielkoviny, čo môže viesť k degeneratívnym účinkom bunkovej membrány. Negatívne vplyvy boli zaznamenané aj na činnosť srdca, pľúc a mozgu. Pokiaľ šampón nepení, nemusíte byť sklamaný, pretože je pravdepodobné, že sulfáty obsahovať nebude. Vždy si to ale overte na obale.

 

 

 Spoľahlivá alternatíva

Pokiaľ hľadáte naozaj spoľahlivú značku kozmetiky, dovolíme si odporučiť CHI (Cationic Hydratation Interlink). Ide o najrýchlejšie sa rozvíjajúcu značku vo svete krásy, za ktorou stojí spoločnosť Farouk Systems USA. Jej úspech tkvie najmä v tom, že vo svojich prípravkoch využíva patentovanú technológiu látok s časticami keramiky CHI 44 (zlúčenina 44 neorganických prvkov). Vďaka ním sa v materiáloch vytvára energia, ktorej frekvencia hlbokého infračerveného svetla dokáže preniknúť hlboko do vlasov. Molekulárnu keramiku využíva aj centrum aeronautiky NASA, a to pri nanotechnológii.

 

K dispozícii sú viaceré CHI prípravky pre rozmanitú úpravu a starostlivosť vlasov. Vyskúšajte a presvedčte sa o jej kvalitách na vlastnej koži.

 

Záruka originality!

V e-shope ClipinVlasy.sk si môžete byť istí originalitou výrobkov! Spolupracujeme výhradne len s autorizovanými dodávateľmi. V našom internetovom obchode kúpite len 100% originálne produkty.


Garancie
  • 100% ľudské vlasy
  • Bezplatná výmena
  • 14 dní na vrátenie tovaru
  • Garancia vrátenia peňazí
  • Doručenie do 24 hod
  • Na trhu od roku 2010

 

© Copyright 2010-2023. Akékoľvek použitie obsahu, vrátanie prevzatia, kopírovania, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov bez súhlasu majiteľa je zakázané.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk